Arişv: Mayıs 2011
Renault Twingo 1.2 Alize - İzmir Renault Yaşar Bakım

Yaz yaklaşırken ve İstanbul’a uzun yola çıkma hazırlıkları başlamışken, sınavların olmadığı tek hafta içi günde (26 Mayıs 2011 – Perşembe) Onurcan Kırmızı ile çok önceden planladığımız şekilde araçları sanayiye götürüp bakım yaptıralım dedik ve düştük yollara…

hugh-laurie-let-them-talk-album-cover

House, nam-ı diğer Hugh Laurie’nin, yapımcılığını Joe Henry’nin üstlendiği, kayıtlarında Allen Toussaint’ın korno, Kevin Breit’in gitar ve Vincent Henry’nin saksafonu ile eşlik ettiği blues albümü “Let Them Talk” mayıs 9′da piyasaya çıktı.

7-istatistik-kariyer-günleri-10001

6 yıldan bu yana düzenlenen İstatistik Kariyer Günleri, bu yıl kolokyumun hemen ardından 16 – 17 Mayıs 2011 (Pazartesi ve Salı) tarihlerinde gerçekleştirildi. Farklı sektörlerden katılan konuşmacıların sunumlarını dinleme ve soru sorma fırsatı yakalayan bölüm öğrencilerimiz aynı zamanda staj ve iş görüşmesi konularında da bilgilendirildiler.

Seneye yapılıp yapılmaması tartışma konusu olan kariyer günleri’nin bu seneki konuşmacı görüntüleri galeridedir.

8. İstatistik Öğrenci Kolokyumu Görevlileri

Yedi yıldan beri ulusal olarak gerçekleştirilen “İstatistik Öğrenci Kolokyumu”, bu yıl uluslar arası yapabilme girişmleri ile “8. Uluslararası Öğrenci İstatistik Kolokyumu” olarak 14 – 15 Mayıs 2011 (Cumartesi – Pazar) tarihlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi Fen Fakültesi, İzmir’de gerçekleşti. (Küçük bir bölüm görsel galeri içerir.)

Konak'da gün batımı.

Blog için yazı yazmak her zaman benim için zor bir durum olmuştur. Nedenledir ki eski blogu ne aktif kullanabilmiştim ne de uzun süreli olmuştu. Artık “blog için yazmak” değil, “yazmak için blog” olması gerektiğine karar verdim.