Kategoriler
Kalemimden

6. Pertevniyal Hezarfen Festivali (Geleneksel Hezarfen Pikniği)

Hezarfen mi, Hazerfan mı? Kaç gün, kimlere sormuştum bu soruyu festivalin ilk afişini hazırlarken (: Yıllar sonra adını hâlâ karıştıran ekip üyelerimiz olsa da bu sene Pertevniyal Hezarfen Pikniği, 1 Temmuz 2011 – Cuma günü, her zamanki yerinde, Hezarfen Havaalanı’nda yapılıyor. Katılım ücretsiz ve kayıt gerektirir.

Hezarfen mi, Hazerfan mı? Kaç gün, kimlere sormuştum bu soruyu festivalin ilk afişini hazırlarken (: Yıllar sonra adını hâlâ karıştıran ekip üyelerimiz olsa da bu sene Pertevniyal Hezarfen Pikniği, 1 Temmuz 2011 – Cuma günü, her zamanki yerinde, Hezarfen Havaalanı‘nda yapılıyor.

Bundan 6 sene önce, 2005 yılında 3 yolcu otobüsü ile Aksaray’dan yola çıkan Pertevniyalliler, geçtiğimiz sene 6 yolcu otobüsü ile niyetlenmiş, yetmeyince son dakikada bir tane daha ekleyip toplam 7 yolcu otobüsü ile varmışlardı Hezarfen’e. Kendi imkânları ile katılanlar da dahil olmak üzere 400 kişilik bir piknik. Bence festival havasında pikniktir Hezarfen. Çünkü böylesi samimi bir ortamda ekmek arası mangal keyfi ile piknik tadında fakat ses sistemi, konserler ve oyunları ile de tam bir festival havasında… Hatta hatırlayanlar olur mu bilmem, ilk organizasyonlarda “Pertevniyal Hezarfen Pikniği”, sonra bir ara “Pertevniyal Hezarfen Seferi” dediğimiz de oldu fakat artık bu seneki katılıma da bakacak olursak son yıllarda kullanılan “Pertevniyal Hezarfen Festivali” en uygun isim olur. Katılım demişken belirtmeden geçersek ayıp olur; Pertevniyal Hezarfen Festivali, Pertevniyal Lisesi Pilav Günü’nden sonra Pertevniyal’in sahip olduğu en kalabalık katılımlı organizasyonudur. Bu nedenle bir de uyarıyı hatırlatayım, tamamen ücretsiz olan organizasyonumuz bu sene randevulu sisteme geçmiştir, lütfen ilgili kanallar ile (hezarfenfestivali.com) randevunuzu gerçekleştiriniz.

Aslında uzun uzun yazılır bu etkinlik hakkında ama şimdilik iki fotoğraf koyacağım ve cuma günü, etkinlikten sonra yazacağım :) Hepinizle görüşmek üzere :) Unutmadan, bu sene güzel bir de tavla turnuvası düzenliyoruz, hazırlıklı olun!

Sene 2008, Hezarfen'de uçuş sonraki kaydedilen bir görüntü. Saç baş dağılması normal, yardımcı pilotumuz Canberk Çakır olunca (:
Sene 2008, Hezarfen'de uçuş sonraki kaydedilen bir görüntü. Saç baş dağılması normal, yardımcı pilotumuz Canberk Çakır olunca (:

Emre Karabulut ve Canberk Çakır, Hezarfen Festivali'nde tavla oynarken...
Sene 2006 olabilir, hatırlamıyorum bile... 20'lik diş ameliyatı ardından şişmiş bir surat ile organizasyonda görev aldığımı hatırlıyorum sadece ve tavlada yenildiğimi! O günden bu yana çok şey değişti Canberk Bey! Alacağım bu seneki turnuvada hesabını!

 

Yazar Emre KARABULUT

Hi, I’m Emre KARABULUT, 21, and I am the owner of a small (but perfectly formed) design studio called Minimalist Art & Design based in Istanbul, which specialises in Blog and User Interface design. I help entrepreneurs and small business owners create a unique brand and online presence which gives them a powerful platform to reach out to their customers and markets.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir