Kategoriler
Kalemimden

Fenerbahçe’nin yeni sezon (2012/2013) formaları tanıtıldı!

Fenerbahçe’mizin 2012/2013 sezonunda giyeceği 3 yeni forma, 27 Temmuz 2012 tarihinde Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda tanıtıldı. İşte yeni formalar ve nacizane yorumlarım…

Fenerbahçe’mizin 2012/2013 sezonunda giyeceği 3 yeni forma, 27 Temmuz 2012 tarihinde Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda tanıtıldı.

2013 Efsane Çubuklu Forma

2013 Efsane Çubuklu Forma Ön GörünümüÇubuklu Forma, gerçek bir efsane. Yeni sezon formasında göze çarpan ilk değişiklik ön kısımdaki orta çubuğun iki yanına ince birer lacivert çubuğun eklenmesi sanırım. Yapılan bazı eleştirilerde bu iki ek çubuğun “çubuklu formanın sağlam duruşu, güven ve dayanıklılığın vurgusu” ifadesi yer alıyor. Özellikle Fenerbahçe’nin son bir sene içerisinde başından geçenleri düşündüğüm zaman bu fikri beğenmeden duramıyorum :) Ve renklerin tonlaması da değişik, retro stil kanarya desenleri var lacivert çubuklarda, arkaplanında ise Fenerbahçe’nin logosu göze çarpıyor.

2013 Arma Forma

2013 Arma Forma Ön GörünümüAçıkçası kişisel olarak en sevdiğim renkleri barındıran (lacivert ve beyaz) 2013 Arma Forma, son birkaç yılda gördüğüm en güzel tasarım. 2010/2011 yılındaki yeşil forma gerçekten farklıydı :) 2010/2011 ve 2011/2012 yılında giyilen mavi çubuklu beyaz forma da beyazın kullanılması açısından güzeldi. Fakat bu formanın tasarımı biraz daha farklı. Gögüs kısmında lacivert renk üzerinde Fenerbahçe Logosu, Türk Bayrağı ve Adidas Logosu yer alıyor. Göğsümüzün üstünde, “İnadına Fenerbahçe” der gibi… Lacivert kısım, yatayda sarı bir şerit ile bitirilmiş. Bence gayet de hoş olmuş :)

2013 Gölge Kanarya Forma

2013 Gölge Kanarya Forması Ön GörünümüSıralarsak eğer bu sene en az beğendiğim forma 2013 Gölge Kanarya Forma. Planet mavi renk paleti ile çubuklu forma iskeleti ile tasarlanmış. Açıkçası bu forma içerisine biraz daha sarı veya beyaz katılsa, daha bir hoş olabilirdi. Tabi koyu formanın havası bir başka :) 2010/2011 yılı koyu lacivert forma gayet hoştu.

Bu formaya adını veren “Gölge Kanarya” göğüs kısmında yer alıyor. Açıkçası bu koyulukta pek belli olmaması telaşı içerisindeyim. Çünkü göğüste yer alan bu figür, rakip takım oyuncusu üzerinde güçlü bir etki yaratabilir. “Gölge Kanarya” için yapılan bazı eleştirilerde “Fenerbahçe’nin ve onun temsil ettiği her kavramın bekçisi, koruyucusu ve aynı zamanda gizli gücü” deniliyor.

Son dönemdeki şike iddiaları ve yaşanan süreç göz önüne alındığında, Fenerbahçe’nin bu seneki formalarının tasarımında kullanılan temel fikir ve ortaya çıkan ürünler gerçekten başarılı olmuş. Camiayı daha bir bütünleştirici, daha bir Fenerbahçeli olma duygusu veren bu formalar, tanıtım ile satışa çıkartıldı. Artık fırsatını bulduğumda, eğer kısmetse 1 Ağustos Vaslui maçında stadta satın almak isterim :) Son olarak, yeni formanın Fenerbahçe Camiasına hayırlı olması dileği ile.

Yazar Emre KARABULUT

Hi, I’m Emre KARABULUT, 21, and I am the owner of a small (but perfectly formed) design studio called Minimalist Art & Design based in Istanbul, which specialises in Blog and User Interface design. I help entrepreneurs and small business owners create a unique brand and online presence which gives them a powerful platform to reach out to their customers and markets.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir