Kategoriler
Kalemimden

Pertevniyal, Miniatürk: Minyatür Türkiye Parkı’nda.

Pertevniyal Valide Sultan’ın iki büyük emaneti olan Pertevniyal Lisesi ve Valide Sultan Cami maketleri Temmuz 2012 itibari ile Miniatürk: Minyatür Türkiye Parkı içinde yerini aldı.

Pertevniyal Valide Sultan’ın iki büyük emaneti olan Pertevniyal Lisesi ve Valide Sultan Cami maketleri Temmuz 2012 itibari ile Miniatürk: Minyatür Türkiye Parkı içinde yerini aldı.

“Pertevniyal 140. Yıl Etkinlikleri” içinde en önemlilerinden biri olan; “Miniatürk’e, Pertevniyal Lisesi’nin maketinin yerleştirilmesi projesi” sonunda gerçekleşti. Pertevniyal Lisesi’ni (Valde Mektebi) ve Valide Sultan Cami’sini bir külliye halinde, avluları ve bahçeleri ile birlikte mükemmel bir şekilde sergileyen maket, Miniatürk’ün en prestijli bölümlerinden birinde sergilenmektedir. Hemen yanı başında Eyüp Sultan Cami’nin maketi ve temsili İstanbul Boğazı ve İstanbul Boğazı’nda bulunan sarayların maketlerinin komşuluk yaptığı Pertevniyal Lisesi maketinin bulunduğu alanın son rutüşları yapılmakta olup, resmi açılış henüz gerçekleştirilmemiştir.

Resmi açılışı yapılmasa da Minitürk’e yolu düşenler Pertevniyal’e uğrayabilirler.
Miniaturk: Minyatür Türkiye Parkı – Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi 34445 Sütlüce – Beyoğlu / İstanbul

İstanbul Belediye Başkanı Sn. Kadir TOPBAŞ’ın büyük destekleriyle gerçekleşen projenin, okulların açılması ile birlikte (Eylül/Ekim 2012) tüm Pertevniyallilerin davet edildiği bir törenle açılşı yapılacaktır.

Ne Dediler ?

@Sinan Yıldırım: “Gerçekten şu ana kadar Pertevniyal adına yapılmış en güzel ve en anlamlı çalışmalardan bir tanesi oldu. 140. Yıl Komitesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkürler..”

@Vedat Yüksel: “Güngör Bey emeğinize sağlık çok uğraştınız ama değmiş.Teşekkürler.”

@Ömür Deniz: “harcanan emeğe değmiş…”

@Zehra Tutan Kerimov: “Harika olmuş,emeği geçen herkese teşekkürler. Canım okulum…”

@Fatma Çiçekli: “ÇOK GÜZEL OLMUŞ, KATKISI OLANLARIN EMEĞİNE SAĞLIK..”

@Reha Dinler Şahin: “gerçeğinden güzel olmuş:)”

@Vehbi Altunçul: “YÜREĞİNİZE, EMEĞİNİZE SAĞLIK.TÜM PERTEVNİYAL AİLEMİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN.”

@Hayriye Arı: “Pertevniyalimizin maketi Miniatürke çok yakışmış bu güzel çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ederim”

@Rahmi Yılmaz: “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM.”

@Timur Özdemir: “ellerinize saglık arkadaşlar … sevgiler”

@Hakan Akgün: “İlk kuruluş yılı olan 1872 tarihi’de yazılsaymış..”

@Berrin Pala Orakci: “Tebrik ediyorum bu süreçte emeği geçenleri ve bu güzel parkta yerimizi almamızı sağlayan arkadaşları kutluyorum çooookkk güüüüüzel olmuş…”

@Mehmet Öztağ: “Pertevniyalimizin maketi Miniatürke çok yakışmış bu güzel çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ederim elerine sağlık.”

@Semih Çelik: “Pertevniyal Lisesi ve Pertevniyal Valide Sultan Camii Miniatürk’te yerini aldı. Artık Türkiye’nin seçkin mimari yapıları arasında Valide Sultan Külliyesi de var! Bu projeyi planlayan ve uzun süredir gerçekleşmesi için çaba gösteren başta Güngör Doğaner olmak üzere emeği geçen tüm Pertevniyalileri yürekten kutluyorum.”

@İbrahim Kaptan: “Miniatürk’teki büyük eksikliklerden bir tanesiydi.Çok güzel olmuş.Emeği geçenlere teşekkürler…”

Yazar Emre KARABULUT

Hi, I’m Emre KARABULUT, 21, and I am the owner of a small (but perfectly formed) design studio called Minimalist Art & Design based in Istanbul, which specialises in Blog and User Interface design. I help entrepreneurs and small business owners create a unique brand and online presence which gives them a powerful platform to reach out to their customers and markets.

“Pertevniyal, Miniatürk: Minyatür Türkiye Parkı’nda.” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir