Kategoriler
Genel Kalemimden Objektifimden

Yeniden Blog Yazmak…

Blog için yazı yazmak her zaman benim için zor bir durum olmuştur. Nedenledir ki eski blogu ne aktif kullanabilmiştim ne de uzun süreli olmuştu. Artık “blog için yazmak” değil, “yazmak için blog” olması gerektiğine karar verdim.

Blog için yazı yazmak her zaman benim için zor bir durum olmuştur. Nedenledir ki eski blogu ne aktif kullanabilmiştim ne de uzun süreli olmuştu. Artık “blog için yazmak” değil, “yazmak için blog” olması gerektiğine karar verdim.

Uzun zamandır kafamda vardı blog projesi ama bir türlü çalışmaya başlayamıyorum; okul, iş, güç… Düşündüğüm zaman çok fazla kategori geliyordu aklıma ve her birine özel ve detaylı tasarım planlıyordum. Ta ki bu fotoğrarfı çektiğim ana kadar. Web işleri ile zorlanan sınırlarım bu konudaki kendi değerlerimi de kaybetmeme ya da görmezden gelmeme sebep oldu sanırım. Oysa ki ne de severim sadeliği, minimalizm’i.

Dedim ki, hiç bir şeye gerek yok. İki tane kategori, iki sayfa işimi görür… Yeter ki tasarımı içime sinsin. İki gecede bu tasarım ve kodlamayı bitirdim. Facebook ile ilişkilendirme işi biraz sıkıntılı da olsa “plugin-free” bir “wordpress” sahibi olmanın tadı bir başka. Bu arada bahsetmeden geçemeyeceğim, 3.1.2 sürümü ile kendini çok iyi geliştirmiş bir yapı karşımızda ufak eksikliklerine rağmen.

Ama bunun yeri burası değil, bu kadar hızlı bir blog oluşturmamdaki bir diğer etken de profesyonel ve kişisel blog yapılarının farklı olduğuna inanmamdı. Burası kişisel blog’um ve sanırım profesyonel (iş/web geliştiriciliği) blog’unu oluşturmak yine uzun süre bekletecek… Ne demişler sonuçta “terzi kendi söküğünü dikemez…”

Yazar Emre KARABULUT

Hi, I’m Emre KARABULUT, 21, and I am the owner of a small (but perfectly formed) design studio called Minimalist Art & Design based in Istanbul, which specialises in Blog and User Interface design. I help entrepreneurs and small business owners create a unique brand and online presence which gives them a powerful platform to reach out to their customers and markets.

“Yeniden Blog Yazmak…” için 2 yanıt

Lem olum bu menunde bı dengesızlık var uyuz etti beni yemin ederim. EMRE KARABULUT yazısının ustune gelıyom tam tıklıycam kapanıyo. Sonradan çaktım kodlaması devam ettiğini bi’ de ugrasıyom mal mal :D :D
Hadi kolay gele, kendıne iyi bak.

@Mete, hangi tarayıcıyı kullanıyorsun? Opera’da ufak bir hata var, z-index’lerden kaynaklı. Diğer tarayıcıların hiçbirinde menü sıkıntısı yok. Zaten menü çok ortalıkta olsun istemedim. Hem çapraz tarayıcı uyumluluğu benim uzmanlık alanım (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir